BM Capital Paneli Kullanım Kılavuzu

Robotlar için olmazsa olmaz kaynak grafiklerdir, bu linkten ideal programını , bu linktende ideal kripto update (beta versiyondu bazı hatalar olabilir), yükleyip 64 bit olarak versiyon yenile yaptıktan sonra sırasıyla

a- Grafik Penceresi üzerinde sağ tık – Veri – Maksimum Bar sayısı 2 Milyon olarak ayarlamanız

b- Ana menüden IDEAL – Sunucudan Veri İndir – Grafik tıklayarak,

IMKBH – G – 60 – 5 – 1 tıklayıp Başlat demeniz gerekmektedir, pencerenin alt tarafındaki Dosya Sayısı kısmı geriye doğru saymaya başlayacak ve 0 olduğunda tamamlanmış olacaktır.

BM Capital Panelini açmak için grafik penceresi üzerinde yer alan S (Sistem) harfine basarak paneli açabilirsiniz.

Grafik verileri sistem için çok önemlidir, seans sırasında (09:55 – 18:10) bilgisayarınızın ve ideal programının açık olması gerekir, eğer bilgisayarınızı saat 09:55 ten sonra açarsanız açtığınız saate kadar olan grafik verileri sisteminize yüklenmez ve hatalı işlem yapabilirsiniz. Bu sorunun önüne geçmek için BMCapital paneli Menu butonuna basarak Grafik Verilerini Güncelle ve Grafik Verilerini Güncelle 1dk. ya tıklayarak son 500 bar verileri indirebilirsiniz. ( Bu işlem kısa süreli kesintilerde kullanılmalıdır, bütün grafik verilerini yüklemez, ideal programının 1 günden fazla kapalı kalması durumunda Kısa Periyot (1 – 5 dk) verileri ana menüden tekrardan indirmeniz gerekir.

BMCapital Paneli Menü Başlıkları Anlatımı

Paneli ilk açtığınızda karşınıza Robot sekmesi gelir, bu ekranda gün içi yapılan işlemlerin sonuçları Kar Al / Stop Ol sonuçlarını, Toplam K/Z miktarını görebilirsiniz. Menu Kısmında Kapanan işlemleri silebilir veya Tüm listeyi silebilirsiniz, İşlem satırlarının yanında olan Kapat tuşuna basarak işlemleri manuel olarak kapatabilir veya TUT tuşuna basarak alınan hissenin satılmasının önüne geçebilirsiniz.

İşlemler Sekmesi

Bu sekme altında yapılan işlemleri satır satır olarak görebilirsiniz, alınan işlemler gri, kar al olanlar yeşil, stop olanlar kırmızı olarak görülür.

Ayarlar Sekmesi

Bu sekme altında BMC-1 den BMC-Kripto’ya kadar 14 farklı tarama ve robot ayarlarını TEK TEK yapmanız lazım. Örneğin BMC-1 için ayarladığınız Hisse Başına Miktar – Kar Al – Stop Ol – İşlem Başlangıç Saati gibi ayarlar diğer robotlar için geçerli olmaz. Ayarlarda değişiklik yaparken robotu durdurmalı ve her taramadaki ayar değişikliğinden sonra KAYDET demeniz gerekli.

Taramalar için standart ayarlara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Standart ayarlar en verimli ayarlar demek değildir, buradaki kar al, stop ol, işlem başlangıç saati gibi ayarları kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

BMC-Ortak Ayarlanması

BMC-Ortak’ta diğer robotlardan farklı olarak periyot seçimi yapmamalısınız, periyotları ortak olarak kullanacağınız taramaların kendi ayar kısmından yapmanız gerekli. Ortak olarak kullanacağınız taramaları sol taraftaki taramalar kısmından seçip en az kaç tarama ve periyotta ortak olarak işlem yapmak istiyorsanız yazıp KAYDET demeniz gerekli.

Manuel Tarama Sekmesi

Bu sekmede seçtiğiniz taramaların sonuçlarını olarak görebilir tarama sonuçlarının yan tarafında çıkan AL – SAT – ROBOKEP gibi tuşlarla Manuel olarak emir gönderebilirsiniz. Buradaki işlemler robotik işlemler değildir. İşlemleri kendiniz yapmanız gerekir.

Nagants Trade Sekmesi

Nagants Trade ile ilgili detaylı bilgi ve videolara bu linkten ulaşabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: