Sıkça Sorulan Sorular

1- Borsa Akademi – BM Capital Taramaları nedir?

Borsa Akademi – BM Capital Taramaları size ertesi gün veya gün içinde hareketli olabilecek hisseleri bulma imkanı veren isterseniz bunlarda otomatik olarak robotlarla al ve sat işlemleri yapan bir programdır.

2- BM Capital programını nasıl alabilirim?

BM Capital programı İdeal Data veri sağlayıcı programı üzerinden çalışan ek bir modüldür. Programı isterseniz aracı kurumlarınızdan talep edebilir isterseniz https://estore.idealdata.com.tr adresi üzerinden kendiniz satın alabilirsiniz.

3- BM Capital hangi aracı kurumlarla işlem yapabilir?

Aracı kurum listesine buradan ulaşabilirsiniz.

4- BM Capital ücreti ne kadardır?

BM Capital kullanımı için en az bu 4 eklentinizin olması lazım.

İdeal Data Masaüstü Program, Karma Düzey Veri Paketi, Hisse Düzey 1+ Derinlik ve Hacim Bilgisi, Borsa Akademi – BM Capital Taramaları.

Detaylı fiyat bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

5- Programı ve Veri paketlerini satın aldım bilgisayarıma nasıl kuracağım?

Öncelikle ideal programını daha sonra BM Capital güncellemesini yüklemeniz lazım.

Bu işlemlerden sonra İdeal programını açıp ana menüden 64 bit olarak versiyon yenile demeniz gerekli.

6- Programları ve güncellemeyi yaptım, şimdi ne yapmam lazım?

Öncelikle programımı için olmazsa olmaz grafik verilerini indirmemiz lazım.

Görseldeki versiyon bilgisi eski olabilir. En az 8.88 üstü olması lazım.

Buradan grafik güncelleme işlemini sadece ilk kurulumda bir kere yapmanız yeterli.

7- BM Capital Programını Nasıl Açacağım?

Grafik ekranı üzerindeki S(Sistem) harfine bastıktan sonra açılan menüden BM Capital Panelini seçmeniz yeterli.

Bu işlemden sonra en son verilerilerimizi de güncellemek amaçlı açılan pencereden Menu kısmından Grafik Verilerini Güncellle 1dk ve Grafik Verilerini Güncellle seçmeniz lazım. Önemli Uyarı: Bir işlem bitmeden diğerini başlatmayın.

8-Siteden indirdiğim indikatörleri İDEAL e nasıl yükleyeceğim?

sayfamızdan indirdiğiniz indikatörleri ideal klasörü içindeki Chartsistem alanına direk dosya olarak atacaksınız. İndirdiğiniz dosyaları açmaya çalışmayın açılmazlar.

9- Nagants indikatörü ve konsolidasyon indikatörü örnek yorumlanması,

10- Sistem Strateji nasıl çalışır?

BMC1 – 1 dakikalık. 10:00-11:30 saatleri arasında scalping sistemi dediğimiz anlık fiyat hareketleri yakalamaya çalışan bir algoritmik sistemdir. Gün içi hareketli olan hisselerin hemen hemen çoğu buraya düşer. Biraz tecrübe ettikten ve daha profesyonel olduktan sonra kullanılacak bir sistemdir. Çoşkulu günlerde bizim tecrübelerimize göre kullanılmamalı. Yatay veya testere piyasasında daha iyi çalışır. 1 dakikalık bir sistem olduğu için dikkat edilesi bir sistemdir.

BMC2 – 240 dakikalık ve günlük olarak kullanılan. Akşam seans kapanışından sonra ertesi gün için hazırlık kapsamında kullanılan sistemlerdir. Boğa piyasasında fazla hisse çıkartabildiği için robota bağlamadan manuel işlem yapılabilir. Hacim ortalamaları az hisselerin bu tarama düşmesi o hisse de işlem yapmak için uygun olabilir.

BMC3 – İçerisinde çok fazla göstergenin olduğu genelde ertesi gün GAP Li açılacak hisseleri bulmaya çalıştığımız 240 dakikalık ve günlük bir algoritmik sistemdir. 17:55-18:00 arası robotun çalıştırılmasında başarılar sağlar. Akşam al sabah sat sistemidir.

BMC4 – 240 ve günlükte kullandığımız genelde hacim odaklı algoların kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans kapandıktan sonra ertesi gün için hazırlık aşamasında kullanılabilir. Haftalık kullanımında hisselerde başarı oranı iyidir. Kapanış sistemidir.

BMC5 – 5 dakikalık. 13:00-15:30 saatleri arasnda scalping sistemi dediğimiz anlık fiyat hareketleri yakalamaya çalışan bir algoritmik sistem. Biraz tecrübe ettikten ve daha profesyonel olduktan sonra kullanılacak bir sistem. Çoşkulu günlerde bizim tecrübelerimize göre kullanılmamalı. Yatay veya testere piyasasında daha iyi çalışır. 5 dakikalık bir sistem olduğu için dikkat edilesi bir sistemdir.

BMC6 – Ertesi güne hazırlık yapılan hisseleri bulmak için kullanılan 5 dakikalık bir sistemdir. Akşam al sabah sat sistemlerindendir. 17:30-18:00 arası daha verimli çalışır. Cuma kapanışta aldıkları hisselerin yüksek oranda gelecek hafta da başarı sergilediği kullanıcılarımız tarafından bize iletilmiştir.

BMC7 – Ağırlıklı olarak hull sisteminin olduğu, farklı göstergeler ile algoların kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans sonrası 60-240-günlük bakılan ve ertesi güne hazırlık yapılan sistemdir.

BMC8 – 240 ve günlükte kullandığımız genelde hacim odaklı algoların kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans kapandıktan sonra ertesi gün için hazırlık aşamasında kullanılabilir. Kapanış sistemidir.

BMC9 – 240 ve günlükte kullandığımız teknik analiz gösterge ve indikatörün kullanıldığı bir sistemdir. Akşam seans kapandıktan sonra ertesi gün için hazırlık aşamasında kullanılabilir. Ayı piyasasın da robotu bağlayacağımız sistemlerden. Kullanıcılarımızdan haftalık hisselerde de başarılı olduğuna dair bildirimler gelmekte.

BMC10 – Çok zor şartları olan bir sistemdir. Çok zor hisse bulur. Bulduğu anda trendi yakalayıp hareket getiren bir algortimadır. 240 ve günlük olarak kullanılır. kapanış stratejilerindendir.

BMC11 -İçerisinde çok fazla göstergenin olduğu genelde ertesi gün GAP Li açılacak hisseleri bulmaya çalıştığımız 240 dakikalık ve günlük bir algoritmik sistemdir. 17:55-18:00 arası robotun çalıştırılmasında başarılar sağlar. Akşam al sabah sat sistemidir.

BMC12 – Ağırlıklı olarak macd hareketli ortalamalar ve mom un kullanıldığı, piyasa göstergelerinin ve endeks göstergelerinin kullanıldığı, osilatör ve başkaca algolardan oluşan ve ertesi gün genelde iyi işler çıkartan bir sistemdir. 240 dakikalık ve günlük bir algoritmik sistemdir. Akşam al sabah sat sistemidir.

11- Kullanıcılarımızın genel olarak kullanım şekilleri nasıl?

AKŞAM AL SABAH SAT SİSTEMİ : 17:30 BMC 6 – 17:55 BMC 3 + BMC 11 + BMC 12

SCALPİNG SİSTEMİ : 10:00 – 11:30 BMC 1 – 13:00-15:30 BMC 5

HAFTALIK SİSTEM : CUMA AKŞAMI 17:55-18:00 BMC 4 – BMC 9 – BMC 12

MANUEL TARAMA : 10:00-15:30 BMC 1 veya gün içi BMC 5 + BMC 6 ORTAK ÇIKANLAR

MANUEL TARAMA : 10:00 – 18:00 BMC 2 + BMC 3 + BMC 4 + BMC 7 + BMC 8 + BMC 9 + BMC 10 + BMC 11 + BMC 12 TARAMALARINDA 4 VE ÜSTÜ TARAMA DA ÇIKAN. BU AYI PİYASASINDA 3 E DÜŞECEKTİR.

MANUEL TARAMA : BMC 6 (5 DAKİKALIK) + BMC 6 (15 DAKİKALIK) + BMC 8 (60 DAKİKALIK) + BMC 8(240 DAKİKALIK) + BMC 8 (GÜNLÜK) + BMC 9 (240) + BMC 9 (GÜNLÜK) 3 tane ortak çıkarsa TARAMALAR DA

NAGANTS TRADE sistemi kazanç anlatımı

%d blogcu bunu beğendi: